این نوع اقامت یا همان کارت آبی یا بلو کارت اروپا، یک نوع اقامت موقت با مزایای بسیار است. حداقل در آمد برای کسب این نوع اقامت سالیانه بین 37752 یورو برای تخصصهای خاص و 48400 یورو برای سایر تخصصها در قانون (2016) ذکر گردیده .

برای صدور این نوع اقامت مدارک تحصیلی فرد بایستی ارزشیابی شود.

برخی مزایای این نوع اقامت

  • دانستن سطح خاصی از زبان انگلیسی یا آلمانی اجباری نیست و بستگی به نیاز کارفرما دارد.
  • با این نوع ویزا میتوان در کلیه کشورهای اروپا بجز انگلیس و دانمارک و ایرلند برای تا 90 روز بدون نیاز به ویزای دیگری اقامت نمود.
  • همچنین می توان تا 12 ماه در کشورهای غیر پیشرفته خارج از اروپا اقامت داشت.
  • اگر شما در حال حاضر حداقل 18 ماه است که کارت آبی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارید، میتوانید در طول یکماه اول ورودتان به آلمان بلو کارت آلمان درخواست نمایید و خود و خانواده اتان برای ورود به آلمان نیاز به ویزای دیگری ندارید.
  • مزیت دیگر کارت آبی اروپا این است که میتواند برای افرادی که تحصیلات علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسی دارند یا متخصصان IT و افرادی که درجه دکترا دارندو فارغ التحصیلان یکی از دانشگاههای آلمان بدون نیاز به تایید آژانس استخدام فدرال آلمان صادر گردد.
  • این نوع اقامت معمولا برای 4 سال صادر گشته و در صورت تمدید قرارداد کاری قابل تمدید می باشد.
  • بعلاوه میتوان پس از آن درخواست اخذ اقامت دائم اقدام نمود.شخصیتهای علمی دارای تخصص های خاص به شرط داشتن پیشنهاد شغلی از آلمان حتی با درآمدی کمتر از مبالغ ذکر شده در فوق می توانند مستقیما درخواست اقامت دائم آلمان نمایند.در این مورد تایید آژانس استخدام دولت فدرال آلمان نیاز نمی باشد.

    جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ اقامت آلمان ، اقامت سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان و راه اندازی کسب و کار در آلمان ، اقامت خویش فرما یا خود اشتغالی در آلمان ، اقامت پیوست به خانواده در آلمان ، پذیرش از دانشگاههای کشور آلمان ، اقامت تحصیلی در آلمان و اقامت دائم آلمان این فرم را تکمیل نمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟