Blue Card ویزای کار آلمان – بلوکارت

یکی از راه های کسب اقامت دائم در کشور آلمان بلوکارت یا کارت آبی است که تنها هدف بهبود بخشیدن به شرایط مهاجران و افراد تحصیل کرده و متخصص و جذب آنها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با هلدینگ اریکا همراه باشید.

این نوع اقامت یا همان کارت آبی یا بلو کارت اروپا، یک نوع اقامت با مزایای بسیار است که حداکثر برای 4 سال صادر میگردد. اگر مدت قرارداد کاری فرد بیشتر یا کمتر از این مدت باشد بر آن اساس برای زمان کمتری صادر و یا تمدید میشود.
بهرحال همیشه سه ماه بیشتر از قرارداد کاری صادر میشود تا به فرد فرصت یافتن کار بعدی را بدهد. حداقل در آمد برای کسب این نوع اقامت سالیانه بین 40560 یورو برای تخصصهای خاص و مورد نیاز(متخصصین علوم طبیعی، ریاضی، مهندسی، فیزیک و تکنولوژی اطلاعات و عاوم کامپیوتر) و 52000 یورو برای سایر تخصصها در قانون (2018) ذکر گردیده که در صورت داشتن این درآمد مجوز آژانس استخدام آلمان فدرال نیاز نیست ..
جهت صدور این انوع اقامت شخص متقاضی بایست دارای یک قرارداد کاری معتبراز کشور عضو اتحادیه اروپا باشد. به علاوه ، مدرک تحصیلی متقاضی بایست مورد ارزیابی قرار گیرد. در این خصوص شما میتوانید از کارشناسان هلدینگ اریکا کمک بگیرید.
برخی مزایای این ویزا :
• امکان تردد در سایر کشور های اروپایی بجز انگلستان ایرلند و دانمارک تا 90 روز.
• امکان تردد تا 12 ماه در سایر کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا و جهان سوم.
• چنانچه فردی بلوکارت یک کشور اروپایی به مدت 18 ماه داشته باشد، تا حداکثر یکماه پس از ورود به آلمان میتواند برای صدور کارت آبی آلمان درخواست بدهد ضمنا برای ورود اولیه خود و خانواده خود به این کشور هم نیاز به ویزا ندارد.
• دانستن سطح خاصی از زبان انگلیسی یا آلمانی اجباری نیست و بستگی به نیاز کارفرما دارد.
• به علاوه فرد ذکر شده میتواند پس از 21 تا 33 ماه اشتغال در آلمان درخواست اقامت دائم نماید

فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟