ارایه درخواست ویزای شینگن برای سفر به آلمان راحت تر می شود

سفارت از تاریخ 11 شهریور 1397 با شرکت خدماتی VISAMETRIC جهت مشتری مداری بیشتر و تسهیل ارایه درخواست روادید اقامت کوتاه مدت تا حداکثر 90 روز در آلمان (ویزای شنگن)، همکاری خواهد کرد.
شرکت ویزامتریک از تاریخ 11 شهریور 1397 درخواست های ویزای شنگن را در سایت اینترنتی خود که زیر نظر سفارت فعالیت می کند، ثبت می نماید.
سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران طبق روال گذشته درخواست ها را بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری خواهد نمود. شرکت ویزامتریک (VISAMETRIC) عودت گذرنامه را برعهده خواهد داشت، بدون تأثیر گذاری و نقشی در تصمیم گیری و یا اطلاع از دلایل صدور و یا رد ویزا.

در ارتباط با تعیین وقت و ارایه درخواست برای روادید ملی جهت اقامت بلند مدت بیش از 90 روز در آلمان (به عنوان مثال برای تحصیلات دانشگاهی، کار و یا پیوست به خانواده) تغییری صورت نمی گیرد. ثبت نام جهت تعیین وقت، تعیین وقت و ارایه درخواست کماکان انحصاراً نزد سفارت آلمان صورت می گیرد.

اگر از سوی سفارت آلمان وقت ارایه درخواست ویزای شنگن دریافت نموده اید، چه کار باید انجام دهید؟

در صورتی که از طرف سفارت آلمان  تاریخ دقیق وقت ویزای شنگن خود را دریافت نموده اید، لطفاً درخواست خود را در تاریخ و ساعت اعلام شده نزد بخش روادید سفارت آلمان ارایه دهید.

در صورتی که از طریق سایت اینترنتی سفارت نسبت به گرفتن وقت برای ارایه درخواست ویزای شنگن اقدام نموده اید، اما هنوز وقتی به شما اعلام نشده است، چه کار باید بکنید؟

اگر از طریق سایت اینترنتی سفارت آلمان نسبت به گرفتن وقت برای ارایه درخواست روادید (ویزا) شنگن اقدام نموده اید، اما هنوز وقتی از طرف سفارت به شما اعلام نشده است، از سوی سفارت مطلع خواهید شد که درخواست تعیین وقت شما به شرکت ویزامتریک  محول شده است. ویزامتریک شما را از وقت تعیین شده خود جهت مراجعه به مرکز درخواست روادید ویزامتریک مطلع خواهد نمود. ویزامتریک وقت های مربوطه را به ترتیب ثبت درخواست وقت ارایه خواهد نمود.
از تاریخ 22 مرداد 1397، ساعت 15:30 به وقت تهران، ثبت نام جهت تعیین وقت برای درخواست روادید شنگن از طریق سایت اینترنتی سفارت آلمان در تهران متوقف خواهد شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟