شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به آلمان

آیا به حال به فکر مهاجرت به آلمان افتاده اید؟ آیا از شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به آلمان اطلاع دارید؟ با هلدینگ اریکا همراه باشید تا اصلاعات کاملی در خصوص شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به آلمان را بررسی کنیم.

 چه مقررات و قوانین جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان وجود دارد؟

برای ورود به آلمان چه کار باید انجام داد؟
اگر شما جزء کشورهای جهان سوم هستید، برای مهاجرت و ورود به آلمان حتما به ویزا نیاز خواهید داشت. همانطور که می دانید، دریافت ویزای برای مهاجرت به هر کشور خارجی ابتدا نیاز به پاسپورت دارد که در زیر به صورت مختصر به شما شرایط دریافت گذرنامه و یا پاسپورت را هم بررسی می کنیم:

مراجعه به کلیه دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی (پلیس+10) جهت تکمیل فرم و شناسه گذرنامه و پرداخت مبلغ 1000 تومان.
نکته 1: حضور شخص متقاضی در تمام گروه های سنی الزامی است.
نکته 2: پرداخت مبلغ 3.750 و 75.000 تومان از طریق دستگاه کارت خوان (pos) مستقر در دفاتر پلیس + 10
مدارک مورد نیاز جهت ارائه:
1-    اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یا تائیدیه ثبت احوال
2-    ارائه اصل آخرین گذرنامه
3-    یک قطعه عکس 4×6 رنگی و جدید با زمینه سفید و تمام رخ
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت خدمات الکترونیک نیروی انتظامی (گذرنامه) مراجعه فرمایید.

 انواع اقامت

چند نوع اقامت در آلمان وجود دارد؟
اگر شما جزء کشوهای جهان سوم هستید و مقصد دارید در کشور آلمان تحصیل داشته باشید؛ شما نیاز به قانونی دارید که نوع اقامت نامیده می شود. در کل 4 نوع اقامت برای کشور آلمان وجود دارد:
1-    مجوز اقامت (اقامت موقت)
2-    کارت آبی اتحادیه اروپا (اقامت موقت)
3-    مجوز اقامت (اقامت دائم)
4-    مجوز اتحادیه اروپا برای اقامت دائم (اقامت دائم)
جهت دریافت پذیرش و دیافت ویزای و مهاجرت تحصیلی این نکته را مد نظر داشته باشید که افراد جهت تحصیل در آلمان به 2 گروه تقسیم می شوند، گروه اول کسانی هستند که در ایران فقط مدرک دیپلم دارند و گروه دوم کسانی هستند که مدرک کارشناسی به بالا دارند. هر دو گروه می توانند جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان اقدام نمایند. اما قبل از هر موضوعی نیاز به رعایت قوانین و مقرارتی که شامل این دو گروه می شوند داریم.
افرادی که مدرک دیپلم دارند باید حتما در آزمون سراسری دانشگاه های دولتی پذیرفته شده باشند لازم به ذکر است که قبولی در دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و جامع علمی کاربردی مورد قبول نمی باشد. متقاضیان باید مدرک قبولی در آزمون دانشگاه سراسری را به تایید وزارت علوم ایران رسانده و آن را ترجمه کنند و به همراه مدرک تحصیلی و گواهی زبان به انتخاب دانشگاه مقصد اقدام کنند.
افرادی که مدرک کارشناسی خود را چه در دانشگاه آزاد، سراسری، غیر انتفاعی و پیام نور دریافت نمودند پس از ترجمه مدرک تحصیلی می توانند برای درخواست پذیرش از دانشگاه های آلمان اقدام نمایند. پس ارسال ایمبل به دانشگاه های مقصد جهت مهاجرت تحصیلی، ایمیلی مبنی بر مدارک مورد نیاز و شرایط تحصیل در دانشگاه مقصد به صورت کامل توضیح داده شده است و در ادامه می توانید به تکمیل مدارک اقدام نمایید.
و اما خدمات هلدینگ اریکا در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان بسیار گسترده بوده و با حمایت خود از شما تا قدم به قدم اقدام به حمایت شما عزیزان خواهیم کرد و با راهنمایی شما مسیر مهاجرت تحصیلی به آلمان را برای شما هموار خواهیم کرد.
شرکت .ARIKA GmbH در سال 2012 با شماره ثبت 28871 در شهر نورنبرگ کشور آلمان تاسیس گردید و با اخذ نمایندگی از دانشگاهها به منظور تحصیل در آلمان و موسسات کاریابی معتبر و همکاری با وکلای متخصص آلمانی در حوزه ثبت انواع شرکت، اخذ انواع ویزا و مجوزات اقامتی، مشاوره سرمایه گذاری و استارت آپ بیزینس های کوچک و متوسط هم اکنون طیف وسیعی از خدمات اقامت در آلمان را با توجه شرایط موکلین خود ارائه می دهد.  این شرکت عضو اتاق بازرگانی ایران و آلمان و همچنین اتاق بازرگانی نورنبرگ نیز می باشد.

هلدینگ اریکا

 

فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟