چرا تحصیل در هلند؟

می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید؟ هلند یک انتخاب عالی است.  در طی سال تحصیلی گذشته، بیشتر از 85,000 دانشجو از سراسر دنیا، برای تحصیل به هلند آمدند. در این مطلب به 5 دلیل برای انتخاب هلند برای تحصیل می پردازیم.

تحصیل در هلند

پنج دلیل برای انتخاب دانشگاه و تحصیل در هلند

1-زبان انگیسی فراگیر در هلند

بخش اعظمی از آموزش دانشگاه ها در رشته های مختلف در کشور هلند، به زبان انگلیسی انجام می شود. همینطور 95 درصد از مردم هلند به زبان انگلیسی مسلط هستند و به این زبان صحبت می کنند، که زندگی را برای مهاجران خارجی بسیار راحت می کند.

2- ارزش هزینه ای که برای تحصیل می پردازید دارد

کیفیت آموزش عالی در هلند در دنیا شناخته شده است. هزینه های تحصیل و حتی زندگی به نسبت باقی کشور های انگلیسی زبان به نحو قابل توجهی پایین تر است. همینطور کمک هزینه های تحصیلی بسیاری در این کشور وجود دارد.
سیستم آموزش عالی هلند دانشجو محور است، و به شما مهارت های ارزشمندی از جمله آنالیز، قدرت حل مسئله و تفکر خلاق را آموزش می دهد.

3- اتمسفر بین المللی

دانشجویان بین المللی هلند از حدود 160 کشور مختلف گرد هم آمده اند. هلند از نظر اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی بسیار متنوع است و با کل دنیا ارتباط دارد. مردم هلند بسیار روشن فکر هستند و به آسانی و با هر فرهنگی می توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

4- مکان عالی برای زندگی

هلند یکی از امن ترین کشورها، هم برای زندگی و هم کار محسوب می شود. همینطور یکی از 10 کشور شاد دنیا ارزیابی شده است. از لحاظ تاریخی بسیار غنی و دارای شهرهای تاریخی بسیار است. هلند بیشترین تعداد موزه ها را به نسبت مساحت دارد. علاوه بر این دسترسی عالی به بقیه کشورهای اروپایی دارد.

5- آینده شغلی

هلند یکی از 18 اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می شود. همینطور یکی از پیشگامان در زمینه های کشاورزی و مدیریت آب، هنر و طراحی، حمل و نقل و انرژی های پایدار شناخته می شود. دولت هلند علاقه مند به جذب افراد متخصص و نگه داشتن دانشجویان آموزش دیده خود است. بر همین اساس فارغ التحصیلان میتوانند برای اجازه جستجوی کار درخواست بدهند که به افرادی که فارغ التحصیل از دانشگاه های هلند می شوند اجازه داده می شود 1 سال در هلند بمانند و به دنبال کار بگردند و یا جهت راه اندازی کسب و کار شخصی تحت شرایطی اجازه اقامت به مدت 3 سال بعد از فارغ التحصیلی به وی داده خواهد شد.

منبع:https://www.studyinholland.nl/why-holland/5-good-reasons-to-study-in-holland

تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند

اگر شما متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند هستید، باید مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی معتبر داشته باشید و بدون داشتن این مدرک قادر به گرفتن پذیرش در دانشگاه های این کشور نخواهید بود.
در حالت استاندارد طول دوره کارشناسی هشت ترم (معادل چهار سال تحصیلی) می باشد. از طرف دیگر شما باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 آکادمیک ارائه دهید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی، برای پذیرش محدودیت سنی مطرح نمی باشد. در رابطه با شرط معدل باید گفت شرط قبولی کافیست.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان انگلیسی مورد نظر دانشگاه آیلتس 6.5 آکادمیک می باشد. همچنین همانند دوره کارشناسی، معمولا شرط معدل وجود ندارد.
در دوره کارشناسی ارشد در کشور هلند همانند دوره کارشناسی رشته های متنوعی ارائه می‌شود. طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد 18 ماه می باشد. در صورتی که نمره آیلتس شما، پایین تر از استاندارد دانشگاه مورد نظر باشد، امکان گذراندن دوره های پیش نیاز وجود دارد.
لازم به ذکر است اطلاعات ارائه شده در این مقاله مطابق قواعد و مقررات کلی حاضر گردآوری گردیده و در صورت تصمیم قطعی مبنی بر ادامه تحصیل در هلند، اطلاعات راجع به میزان هزینه های دانشگاه مناسب و مورد نظر شما و قوانین ایالتی آن دانشگاه، باید طبق آخرین تغییرات، پس از مشاوره با موسسه بروزرسانی گردند.
و در آخر باید ذکر شود که تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند هزینه بر هستند ولی با توجه به سطح بالای آموزش در هلند و دادن فرصت مناسب برای جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی برای دانش آموختگان، آینده شغلی مناسبی برای این دسته از مهاجران پیش بینی می شود که ارزش صرف هزینه را دارد.

کار دانشجویی در هلند

در این مقاله می خواهیم به موضوع کار دانشجویی در هلند بپردازیم. دانشجویانی که در هلند مشغول به تحصیل هستند باید تمکن مالی کافی برای تحصیلشان را داشته باشند. چرا که کار دانشجویی اصلا هزینه های زندگی دانشجویی را پوشش نمی دهد و فقط حالت کمک هزینه، کسب تجربه و تقویت زبان دارد.

میزان مجاز کار دانشجویی در هلند

میزان درآمد دانشجویان شاغل در کار های نیمه وقت در هلند بستگی به نوع شغل و میزان ساعات کار در هفته دارد.
دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا وارد هلند می شوند برای کار در هنگام تحصیل محدودیت هایی دارند. کارفرمای شما باید برای شما اجازه کار بگیرد. شما با این اجازه کار میتوانید تا سقف 16 ساعت در هفته در تمام طول سال و به صورت تمام وقت در3 ماه تعطیلات تابستانی (جون، جولای و آگوست) کار کنید که در ازای هر ساعت کار بین 11 تا 20 یورو دریافت می کنند.

در آمد دانشجویان در هلند به صورت میانگین حدود 400 یورو در ماه بر آورد شده است.

مشاغل مجاز

کار دانشجویی، یا مشاغل خارج از دانشگاه در هلند عبارتند از :
• کار در رستوران و یا کافه
• کارهای فریلنسینگ (مثلاً برنامه نویسی، طراحی گرافیک، تدریس خصوصی…)
• منشی
• کار در مراکز تفریحی
یا مشاغل درون دانشگاهی هستند که شامل :
• کارهای کمک دانشجویی
• کارهای کمک پژوهشی
• اشتغال در دانشگاه محل تحصیل به عنوان دستیار (مثلاً کمک به استادان)

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در هلند

امکان جستجوی کار دانشجویی از طریق اینترنت و به وسیله سایت های کاریابی به آسانی انجام می پذیرد.
به علاوه اغلب دانشگاه ها شرایط کار دانشجویی را برای دانشجویان فراهم می کنند تا بتوانند در محیط دانشگاه مشغول به کار و کسب در آمد و تجربه شوند.

بیمه و مالیات کار دانشجویی در هلند

شما به محض اینکه کار پاره وقت خود را پیدا کردید باید بیمه سلامت عمومی داشته باشید.( در صورتی که فقط دانشجو باشید اجازه داشتن این بیمه را نداشته و باید از کشور خود برای گرفتن بیمه دانشجویی اقدام کنید.)
اگر درآمد شما ازحدود 6,500 یورو در سال بیشتر نباشد، مالیات به آن تعلق نمی گیرد. درآمد بیشتر از این مبلغ شامل مالیات حدود 30 درصدی است.

منبع:https://www.studyinholland.nl/life-in-holland/working-while-studying

اگر علاقمند هستید که در مورد تحصیل در آلمان نیز اطلاعاتی کسب کنید، مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟