به گزارش روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه” در هر دو شغل جدیدی که در بازار کار آلمان ایجاد شده است، یک خارجی مشغول به کار است. این آماری است که آژانس کار آلمان در اختیار روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه” گذاشته است. بنا بر همین آمار ۷۰۰ هزار شغل جدید، با قرارداد رسمی (یعنی با پرداخت بیمه) از تابستان سال گذشته میلادی تا تابستان امسال در بازار کار آلمان ایجاد شده است که حدود ۳۳۰ هزار نفر آلمانی و ۳۷۰ هزار خارجی جذب آنها شده‌اند.

بر اساس تازه‌ترین آمار انستیتو “اقتصاد آلمان” که به سفارش “وزارت مربوط به امور خانواده” این کشور تهیه شده، مهاجران و مهاجرتباران در حال حاضر ۵۷ درصد کارکنان شرکت‌های تولیدی در سراسر آلمان را تشکیل می‌دهند.
آمار نهاد “اقتصاد آلمان” هم‌چنین نشان می‌دهد که کارفرمایان آلمانی امر جذب کارکنان با پیشینه مهاجرت به واحد اقتصادی مربوطه را خود به‌عهده گرفته و برای آنان برنامه‌های آموزشی مانند آشنایی با خط‌مشی عمومی شرکت (۲۹ درصد)، کلاس زبان آلمانی (۲۷ درصد) و دوره‌های تعلیمی بالا‌بردن کیفیت تخصص (۲۷ درصد) را تنظیم و اجرا کرده‌اند.

اعتماد بیشتر کارفرمایان آلمانی

به نظر هانس پتر کلوس، رئیس نهاد “اقتصاد آلمان” این آمار نمایانگر آن است که اعتماد مدیران شرکت‌های آلمانی نسبت به مهاجرتباران بیشتر شده: «صاحبان صنایع آلمان بالاخره دریافتند که به نیروی کار مهاجران نیاز دارند و باید برای رفع نیازهای خود آنان را استخدام کنند.»
منبع : دویچه وله 

شرکت کاریابی بین‌المللی اریکا، دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با همکاری شرکت‌ها و انجمن‌های وابسته به اتاق بازرگانی استان بایرن آلمان برای علاقه‌مندان به موضوع کاریابی و زندگی در آلمان فرصتی را فراهم کرده است تا با کمترین هزینه ضمن کسب آخرین اطلاعات در این خصوص امکان برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط خود برای مهاجرت کاری به آلمان را داشته باشند.

1 دیدگاه. Leave new

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟