وام دانشجویی

آوسبیلدونگ، تحصیل و کار آموزی، نیازمند زمان و هزینه ی زیادی هستند، چکار باید کرد اگر به اندازه ی کافی پول نداشته باشیم؟

کشور آلمان با همکاری «KFW» دانشجویان و دانش آموزان را تخت حمایت سرویس وام دانشجویی «KFW» قرار می دهد. با این وام دانشجویی «KFW» یک وام مدت داربرای حمایت از دانشجویان بالای 18 سال و دانش آموزان در مرحله ی پیش از تحصیل در دانشگاه را ارائه می دهد. این وام می تواند بدون در نظر گرفتن نمرات شما و بر اساس معیارهای بافوگ پرداخت شود. ولی بر خلاف بافوگ این وام دانشجویی «KFW» مستقل از درآمد شماست. اگر بافوگ، دانشگاهی که شما در آن تحصیل می کنید را تایید کند، این وام به شما تعلق می گیرد‌.

این وام به چند صورت قابل پرداخت است:

دانشجویان می توانند انتخاب کنند که در طول بیست و چهار ماه می خواهند هر ماه 100،200 ویا 300 یورو دریافت کنند و یا  علاوه بر گرفتن هر ماه صد یا دویست و یا سیصد یورو، مبلغی 3600 یورویی نیز دریافت کند، به شرط آنکه ثابت کند که به آن مبلغ نیاز دارد و نیز به شرط آنکه کل مبلغ در یافتی در طول بیست و چهار ماه از مرز 7200 یورو تجاوز نکند.

در واقع این وام «KFB» برای مقاطع تحصیلی بالا در نظر گرفته شده است ولی با شرایط زیر برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز قابل ارائه است:

اول اینکه دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستند مورد تایید بافوگ باشد و یا اینکه امتحان ورودی داشته باشد.

و دوم اینکه دانشجو در حال تحصیل در سال دوم دانشگاه باشد، پس به دانشجویان سال اول تعلق نمی گیرد.

و اما در مورد مقطع پست دکتری این وام به کسانی تعلق می گیرد که مقطع تحصیلی قبل را به پایان رسانده باشند‌.

ضامن این وامهای دانشجویی دولت آلمان است، به این شیوه که دولت آلمان مبالغی را به بانک پرداخت می کند، به صورت پیش پرداخت، برای تضمین باز پرداخت این وام توسط دانشجویان.

بافوک فرصتهای تحصیلی فراهم می کند.

بافوگ بدون توجه به شرایط اقتصادی خانواده های جوانان، آنان را در دنبال کردن اهدافشان کمک می کند. میلیونها دختر و پسر جوان از بافوگ استفاده برده اند. دولت در حال بهبود بافوگ است. با قانون 27، به طور کلی مبلغی که بافوگ پرداخت می کند بیشتر خواهد شد. در ضمن معافیت از دارایی برای دانشجویان افزایش خواهد یافت. به این معنی که صرف نظر از شرایط اقتصادی دانشجویان این مبلغ به آنها تعلق خواهد گرفت. با اعمال قانون 27 بافوگ، این پرداختها تا سن 45 سالگی ادامه ‌پیدا می کند در صورتی که قبلا این پرداخت ها محدویت سنی بیشتری داشت. در این صورت مردم بیشتری امکان استفاده از بافوگ را دارند. این قانون قرار است که در تابستان 2022 اجرا شود. بر اساس قوانین ، قرار است که، طوری این خدمات ارایه گردد که پرداختها در اسرع وقت انجام شود. به این ترتیب از تجربه هایی که در دوره ی کویید 19 اتفاق افتاد پیش گیری می شود‌. این قانون در پاییز 2022 به اجرا در می آید‌.

بافوگ شانس تحصیل را بالا می برد. و در این زمینه نزدیک به نیم قرن است که شرایط تحصیل را فراهم کرده است. بافوگ برای دانشجویان هزینه های زندگی و تحصیل را فراهم می آورد به گونه ای که خود و همسرشان تحت فشار نباشند. تا بحال میلیونها جوان از بافوگ سود برده‌اند. برای اینکه بافوگ با شرایط جدید جوانان مطابقت داشته باشد، قوانین آن تغییر پیدا می کند. بررسی و مطالعه و آنالیز کردن تغییرات اقتصادی و تطابق دادن قوانین بافوگ با آنها یکی از اهداف بسیار جدی وزارت آموزش و پرورش آلمان است. خود اداره ی BMBF اصلاحات لازم برای بافوگ را برعهده می گیرد و اگر جایی نیاز به اصلاحات باشد خودش آن را انجام می دهد.

بافوگ دیجیتال هرگز اینقدر ساده نبوده است. و از سال 2016 بوده و تا الان بسیارراحت و روان کار کرده است.

یک نکته ی خاص:

کسانی که فرم پر می کنند، یک فرم خیلی عادی را پر نمی کنند، بلکه به یک ابزار آنلاین دسترسی پیدا می کنند  که در آن می توانند کل اطلاعات لازم را وارد کنند. یک منوی بسیار ساده برای استفاده و کلی راهنما کمک می کنند و کار را ساده می کنند.

مدارک و اسناد مورد نیاز به سادگی می توانند آپلود شوند. این پروسه ی آنلاین، قابل کنسل شدن از طرف شماست. و این اطلاعات در یک اکانت مشخصی ذخیره می شود. و بعدها هم می توانید از آن استفاده کنید. دانشجویان و دانش‌آموزان در هر لحظه می توانند وضعیت پروسه را در اکانت خودشان ببینند. انتقال اطلاعات هم امکان پذیر است. یک پارنتر یا خانواده یا همسر فرد نیز می تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد و کارهای آن را در یک حساب جدا انجام دهد‌.

به لطف همکاری بافوگ دیجیتال و سرویسهای داخل کشور تایید مدارک با کمک EID ،کارت ملی هوشمند، و کارت شناسایی بسیار راحت انجام می شود و تضمینی خواهد بود.

این بسیار مهم است که بتوان بافوگ را آنلاین انجام داد. برای کاربرانی که علاقه ای به استفاده از کارت ملی هوشمند ندارند نیز، بافوگ دیجیتال گزینه‌های ساده ای را ارایه می دهد. اما در این شرایط فرم نمی تواند بدون وقفه پیگیری شود. و پروسه طولانی تر خواهد شد.

با فوگ دیجیتال را می توان در همه ی کامپیوترها و لب تاب ها و گوشی های هوشمند و تب لت ها استفاده کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟