علاوه بر مزایایی که تحصیل در رشته کارشناسی ارشد MBA (کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار) برای دانشجویان و متقاضیان این رشته دارد، نکاتی در زمینه تحصیل در این رشته وجود دارند که آن را در بسیاری از موارد بهترین گزینه و  بهترین مسیر برای رسیدن به اقامت کشور آلمان می سازد. موارد زیر دلایلی هستند که شرکت اریکا را مفتخر به پرچم داری ارایه خدمات تحصیل و اخذ پذیرش رشته MBA  در آلمان نموده است. اریکا به عنوان نماینده بسياری از دانشگاه‌های آلمان، توجه شما را به توضیحات و آیتم‌های زیر جلب می نماید :

1.امکان تحصیل به زبان انگلیسی :

از آنجایی که اخذ مدرک زبان آلمانی برای بسیاری از افراد دشوار می باشد و عموماً دانشجویان ایرانی ترجیح میدهند که به زبان انگلیسی تحصیل نمایند و زبان آلمانی را به مرور در محیط کشور آلمان و سر فرصت بیاموزند، امکان تحصیل به زبان انگلیسی آن را به مزیتی مهم برای ورود به آلمان در قالب دانشجوی رشته MBA تبدیل نموده است.
بیشتر بخوانید: تحصیل کارشناسی ارشد MBA

2.عدم محدودیت سنی:

به دلیل ماهیت رشته MBA برخلاف سایر رشته های تحصیلی، محدودیتی از لحاظ سنی برای تحصیل در این رشته وجود ندارد. در میان تمام دوستانی که از طریق شرکت اریکا با گزینه تحصیل در رشته MBA به آلمان مهاجرت کرده اند، حتی میتوانید افرادی را ببینید که سن ایشان بالای 45 سال می باشد. چراکه ماهیت این رشته تحصیلی به گونه ای است که بسیاری از متقاضیان آن مدیرانی هستند که سالها تجربه مدیریتی نیز داشته اند.

3.اخذ پذیرش و ویزا به صورت تضمین شده:

وکلای شرکت اریکا بعد از بررسی اولیه شرایط متقاضی، به شکل تضمین شده ای وکالت شما را برای اخذ پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزا از سفارت آلمان به عهده می گیرد. چرا که MBA و اخذ پذیرش آن امریست که ما به عنوان نماینده بسیاری از دانشگاه های معتبر آلمان در آن تخصص داریم.

4.امکان تحصیل برای فارق التحصیلان تمامی رشته ها :

در بسیاری از رشته های تحصیلی علاوه بر اینکه امکان کاریابی بدون حضور طولانی در کشور آلمان وجود ندارد، حتی امکان تحصیل و اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در رشته مزبور، امری دشوار و گاهی بی ثمر می باشد. اما تحصیل در رشته MBA علاوه بر مزایای فوق، ضمن اینکه فرصت کافی را  جهت کاریابی و  نهایتا اقامت آلمان در اختیار میگذارد، به تخصص و مدرک تحصیلی می‌رسید که شاخص تمایز شما در استخدام میان متقاضیان کار خواهد بود. لذا تحصیل در این رشته شعب مختلفی را در آن ایجاد کرده است که از کارشناسان علوم هوایی گرفته تا پزشکان محترم، همگی تخصص های MBA مرتبطی را برای انتخاب و تحصیل در دسترس دارند.
 بیشتر بخوانید : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان

5.هزینه تحصیل کم :

ضمن اینکه دانشگاه های آلمانی از جایگاه خاصی برخوردارند، تحصیل در رشته تحصیلی MBA در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی مانند فرانسه، انگلیس و کشورهایی مانند امریکا، کانادا، استرالیا و مالزی، ارزان‌تر و مناسب تر است.

6. هزینه مناسب زندگی در آلمان:

در میان کشورهای پیشرفته اروپایی، هزینه های زندگی در آلمان پایین ترین است به گونه ای که طبق براورد دولت آلمان هزینه مسکن، خوراک و پوشاک معمول یک فرد حدود ماکزیمم 700 یورو در ماه می باشد.

7.امکان کار دانشجویی در کنار تحصیل:

هر دانشجو طبق قانون حق 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را در آلمان دارد که حدود 10 یورو به ازای هر ساعت کار می تواند درآمد داشته باشد. بعبارتی بیش از 800 یورو در ماه که کاملا هزینه های زندگی ماهانه یک فرد را پوشش می دهد.

8.امکان همراهی همسر و فرزندان و حق کار تمام وقت برای ایشان:

یکی دیگر از مزایای اقامت تحصیلی این است که همسر و فرزندان زیر 18 سال شما با رعایت قوانین الحاق به خانواده، می توانند به همراه شما در آلمان حضور داشته و حق کار تمام وقت داشته باشند. این مسئله گاه نقطه عطفی برای کاریابی همسر می باشد و متعاقب استخدام همسر، طبق قوانین مربوطه بعد از 2 سال کار کرد ایشان و پرداخت مالیات منجر به اقامت کل خانواده خواهد شد.

9.امکان اخذ اقامت پس از تحصیل:

پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک MBA شما تا یک سال و نیم می توانید درخواست ویزا جهت کاریابی در همان کشور آلمان بدهید که در صورت استخدام شدن به راحتی ویزای شما تبدیل به یک ویزای کاری می شود و بعد دو سال کار کردن در آلمان تحت شرایطی می توانید درخواست اقامت بدهید. از آنجا که فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمانی در اولویت جذب بازار کار آلمان می باشند، در تمام موارد اعزام دانشجو از سوی اریکا منجر به کار و اقامت در آلمان شده است. معمولا دانشجویانی که زبان آلمانی خوبی در حین تحصیل جهت محاوره آموخته اند، در این زمینه حتی در حین تحصیل نیز موفق بوده اند.

10. عدم نیاز به هر گونه مدرک GRE و GMAT :

آزمون سوابق تحصیلی که اختصارا با GRE نمایش داده می‌شود و آزمون پذیرش مدیریت تحصیلی که به GMAT معروف است، دو آزمون بین‌المللی معروف جهت ورود به برخی از دانشگاه‌ها هستند. آزمون GRE، آزمونی مفهومی‌تر است که دایره بیشتری از مهارت‌های هر فرد را پوشش می‌دهد. اما آزمون GMAT بیشتر برای دانشجویانی است که می‌خواهند وارد رشته‌هایی در حیطه کسب‌وکار شوند. برخی از موسسات در کشور آمریکا و سایر نقاط جهان، برای پذیرش دانشجو یکی از این دو آزمون را در نظر می‌گیرند. اما دانشگاه های معتبری که اریکا نماینده آنها در آلمان می باشد، این مدارک را از شما مطالبه نمی کنند.

  • جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید فرم ارزیابی را پر کرده و برای مشاوره حضوری از طریق تماس با ما هماهنگ شوید.

 

2 دیدگاه. Leave new

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Open chat
مشاوره رایگان
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟